Son 10 yıldır dünyayı kasıp kavuran Kripto para çılgınlığı, bitcoin‘in yüz binlerce lira değer kazanmasıyla beraber yüksek rağbet görmeye başlamıştır. Bu makaleyi okuduktan sonra aklınızda oluşan “Bitcoin nedir?,  Bitcoin nasıl alınır?, Bitcoin kaç TL ?“  gibi soruların çözümüne kavuşacaksınız.

 

BTC

Bitcoin Nedir?

Bitcoin hiçbir bankaya, ülkeye, resmi bir kuruluşa ait olmayan elektronik para birimlerinin en bilineni ve en çok tercih edilenidir. Ülkelerin bilinen para birimlerinin aksine  elektronik bir para birimi olması ve 1 tanesinin bile ev, araba fiyatlarını geçmiş olması bu para biriminin insanların dikkatini çekme nedenlerinden sadece birkaç tanesidir.

 

Bitcoin Nasıl Alınır-Satılır?

Bitcoin almanın 2 seçeneği vardır bunlardan birisi platform üzerinden gerçek para vererek Bitcoin sahibi olmak ya da kriptografik şifreleri çözerek sanal bir madencilik yapmaktır. Para ile 1 Bitcoin almak çok masraflı olacağı için bu ilginç para birimi 0.00000001  parçalara kadar bölünmüş halde de alınabiliyor.

 

Bitcoin Şu An Kaç TL?

Bitcoin, 2010’larda, yeni bir kripto para iken 0,0045 TL iken, 2021 Şubat ayı itibarıyla 300.000 TL’yi aşmış vaziyettedir.

 

Fiyat yükselmeye devam ediyor!

2020 yılı insanlık için çok da iyi bir yıl olmasa da kripto paraların tanındığı ve değer kazandığı en iyi yıllardan biri olmuştur. Bu kripto paraların en çok bilineni olan  Bitcoin‘de 2020 yılında tırmanışa geçerek adını bir kez daha tüm Dünya’ya duyurmuştur.2020 yılındaki Bitcoin dalgalanmalarını önceden tahmin eden ünlü analist Tom LEE‘nin 2021 yılındaki Bitcoin dalgalanmaları için, Bitcoinin 2021 yılında %300’lük bir artışla 120.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

 

btc
Bitcoin nedir?

Bitcoin Kaç Dolar?

Bitcoin’in ülkemiz para birimiyle çok yüksek meblağlarda olması, insanların aklına küresel para birimi olan Dolar’ı getirerek, akıllarda Bitcoin Kaç Dolar? Sorusunu getirmektedir. Bu sorunun cevabı, Bitcoin piyasasının anlık dalgalanmaları yüzünden tam olarak verilemese de 23 Şubat 2020 itibarıyla 47.249,70 ABD DOLARI olarak kayıtlara geçmiştir. Bu fiyatların önümüzdeki yıllarda dalgalanması bekleniyor.

 

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin cüzdan hesabı açmak için öncelikle blockchain.com sitesine girerek kayıt olma işlemlerini tamamlamalısınız. Daha sonra yedek parolanızı belirleyerek hesabınızı kısmen güvenlik altına alırsınız. Tam bir güvenlik koruması istiyorsanız iki aşamalı doğrulamayı da etkinleştirerek, açmış olduğunuz hesabınızı yüksek güvenlik seviyesine getirmiş olursunuz.