Bitpay & Bitcoin & Apple Pay

Fiziksel ve sanal BitPay Bitcoin kartları artık Cüzdan uygulamasına eklenerek iPhone kullanıcılarına kripto para harcamak için yeni yollar sunuyor.

BitPay kullanıcıları ön ödemeli Bitcoin kartlarını Apple’ın Cüzdan uygulamasına ekleyebilir ve Apple Pay ile ödeme yapmak için kullanabilir. Apple müşterisi olmayanlar ise yakında Mastercard markalı BitPay kartlarını Google Pay ve Samsung Pay’e ekleyebilecek.

BitPay Kart Nedir?
Mastercard ağını kullanan ön ödemeli bir kart olan BitPay Kart hem temassız ödemeler hem de PIN ödemeleri yapmayı ve uyumlu herhangi bir ATM’den nakit çekmeyi kolaylaştıran bir karttır. Uygulama ile müşteriler, bakiyelerini görüntüleme, yeni bir PIN talep etme, anında yükleme ve kripto para birimini farklı bir para birimine dönüştürme gibi işlemler gerçekleştirebiliyor.

Güçlü blok zinciri kullanıcıları için BitPay Cüzdan uygulaması, kripto satın almak ve saklamak ve çevrimiçi ödeme yapmak için bir dizi seçenek sunar. Örneğin kullanıcılar, mağazadan ve çevrimiçi yüzlerce büyük perakendeciden anında hediye kartı satın alabilir.

Google Pay ve Samsung Pay için de benzerler destekler 2021 çeyreğin sonlarına doğru planlanıyor. BitPay uygulamasına gelince, şu anda Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ether‘in yanı sıra, USDC, GUSD, PAX ve BUSD kripto para birimlerini destekliyor.

Apple Pay ile Harcamanın Yeni Bir Yolu

Apple Pay
Apple Pay

 

BitPay Blogunda yer alan bir gönderi, Apple Pay’e bir BitPay kartı eklemenin, kripto para birimlerini eskisinden daha fazla yerde harcamanın uygun bir yolu olduğunu söylüyor. BitPay CEO’su Stephen Pair bir basın bülteninde, ‘Kartı kullanan ve her zaman yeni yerler ve kriptolarını harcamak için yollar arayan binlerce müşterimiz var’ dedi.

Nasıl yapabilirim?

BitPay Kartınızı Apple Wallet’a Nasıl Ekleyebilirsiniz?
Apple cihazına eklemek için iPhone’unuzda Cüzdan uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki ‘+’ simgesine dokunun, ardından kartı eklemeyi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Cüzdan uygulamasındaki BitPay’inizle, Ayarlar Cüzdan ve Apple Pay’e giderek, ardından ‘Kart Ekle’ etiketli seçeneğe dokunarak kartı Apple Pay’e ekleyebilirsiniz. BitPay kullanıcısı olmak ve ön ödemeli kartınızı sipariş etmek için, öncelikli olarak BitPay Cüzdan uygulamasını App Store’dan indirin.