en güvenli kripto para sitesi

En Güvenli Kripto Para Sitesi

En güvenli kripto para sitesi. Son dönemin en önemli finansal yatırım araçları arasında yer alan kripto paralara yatırım yapmak isteyen yatırımcılar açısından tercih edilecek kripto para birimi kadar bu işlemlerin yapılmasına izin veren web siteleri de önem içermektedir. Bu web siteleri aslında temel olarak birer kripto para birimi borsasıdır ve en güvenilir Bitcoin sitesi bulmak adına yatırımcılar söz konusu borsalara yatırım yapmak durumdadır.

 

en güvenli kripto para sitesi
en güvenli kripto para sitesi

 

Kripto Para Sitesi Nedir?

Kripto para sitesi, reel finansal işlemlerin yapılmasında kullanılan aracı finansal kuruluşlar gibi bir misyona sahip olmakla birlikte aynı zamanda borsa işlevine de sahiptir. Dolayısıyla kripto para siteleri aynı zamanda finansal yatırımların yapılacağı borsalar olduğundan yatırımcılar bu borsalar içerisinde tercihte bulunurken son derece dikkatli olmalıdır. Global ölçekte hizmet veren borsaların yanı sıra Türkiye menşeili kripto para borsaları da bulunur. En iyi Türk kripto para borsası konusunda da doğru tercihlere yönelim gösterilmesi gerekir.

Kripto Para Sitesi Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En güvenilir Bitcoin sitesi bulabilmek için yatırımcıların bazı odak noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu odak noktaları genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Borsaların sahip oldukları nitelikler, hizmet süreleri ve kullanıcı yorumları
  • Güvenirlik bakımından sitelerin ne vadettiği ve altyapı sistemlerinin sorun çıkmayacak olması
  • Hacim bakımından borsanın geniş bir hacme sahip olması
  • Kripto para çeşitliliğinin olabildiğince fazla olması

Gibi durumlara dikkat edilmesi halinde yatırım için en uygun borsanın tercih edilmesi mümkündür.

 

en güvenli kripto para sitesi
en güvenli kripto para sitesi

 

En Güvenilir 7 Kripto Para Sitesi

Türkiye ve global ölçekte hizmet veren en güvenilir 7 kripto para sitesi;

Binance

Binance tüm dünyada en güvenilir kripto para borsası olma özelliğine sahiptir. İşlem hacmi bakımından son derece geniş bir hacme sahip olan bu borsa ile ilgili bazı durumlarda kullanıcıların Binance güvenilir mi? Sorusunu sorduğu bilinmektedir. Güvenirlik konusunda dikkat edilmesi gereken durumları Binance’a uyguladığımızda hacim bakımından geniş olması, milyonlarca kullanıcısının bulunuyor olması ve güçlü altyapısı ile hemen her kripto para birimini listelemiş olmasından dolayı güvenilir olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Paribu

1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Paribu, en iyi Türk kripto para borsası olma konusunda önemli adımlar atmaktadır. Yüksek düzeyde işlem hacmi bulunan platform, kolay kullanıma olanak sağlıyor olmasının yanı sıra yüksek güvenlik önlemleri ile de dikkat çekmektedir. 7 gün 24 sat boyunca havale ya da finansal yatırıma da platform izin vermektedir.

BTCTürk

En iyi Türk kripto para borsası olma konusunda en ön plana çıkan bir diğer site de BTCTürk’tür. Hızlı işlem özellikleri ve güvenlik önlemleri ile dikkat çeken site, Türk Lirası üzerinden ilk kez kripto para birimi işlemi yapılan borsa olma özelliğine de sahiptir. Ayrıca 7 gün 24 saat banka havalesi ya da yatırım yapılabilir.

Kraken

ABD menşeli olan Kraken 2011 yılında kurulmuş ve yaklaşık olarak 176 ülkede faaliyet gösterir. 49 farklı Coin ve coin çifti üzerine işlem yapmaya izin veren site global ölçekte en çok tercih edilen borsalar arasında yer almaktadır.

Kucoin

En güvenilir Bitcoin sitesi olma konusunda sahip olduğu özellikler ile dikkat çeken Kucoin, özellikle Bitcoin yatırımlarda önemli bir yere sahiptir. Çekilişler ile kullanıcılarına avantajlar sağlayan site hacim bakımından en yüksek hacme sahip borsalar arasında yer almaktadır.

Bitlo

En güvenilir Türk kripto para borsası olma konusunda BTCTürk ve Paribu ile yarışan Bitlo, kullanıcılarına sağlamış olduğu iletişim seçenekleri ile dikkat çekmektedir. 7/24 para yatırma ve transfer olanağı sağlayan site son derece güçlü bir altyapıya sahiptir.